EkaMedica sponsorem klubu siatkarskiego BKS Bielsko - EkaMedica
EkaMedica food na targach Zaopatrzenia Sklepów
18 października 2018
EkaMedica na 48 Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury
29 października 2018

Już od października 2018 EkaMedica dołączyła do grona sponsorów technicznych klubu siatkarskiego z Bielska-Białej: BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Niezmiernie nam miło iż siatkarki będą na co dzień mogły korzystać z dobrodziejstwa produktów EkaMedica, wzmacniać swoja siłę, energię i wytrzymałość każdego dnia, w drodze po zwycięstwo w lidze.

Bialski Klub Sportowy w Bielsku – Białej należy do grupy najstarszych polskich klubów. Powstał on w okresie, kiedy po uzyskaniu niepodległości przez Polskę, rozpoczął się proces tworzenia klubów dla zorganizowanego uprawiania różnych dyscyplin sportowych i potrzeby rywalizacji o miano najlepszego. Klub żeńskiej siatkówki nieprzerwanie od 1976 roku występuje w ekstraklasie najlepszych drużyn w Polsce. Już w 1979 roku, z trenerem Jerzym Matlakiem, siatkarki zdobyły Puchar Polski. Dalsze sukcesy dziewczyny odnosiły w latach osiemdziesiątych. W 1987 roku zdobyły pierwszy medal Mistrzostw Polski i od tego czasu zaliczają sie do czołowych drużyn w kraju. Do tej pory siatkarki wywalczyły osiem razy mistrzostwo Polski, osiem razy Puchar Polski i dwa razy Superpuchar. Ostatnie mistrzostwo Polski klub z Bielska-Białej zdobył w 2010 roku, a ostatni medal rok później. Siatkarki Bialskiego Klubu Sportowego wielokrotnie występowały w pucharach europejskich. Obecnie pierwszą drużynę siatkówki kobiet prowadzi utworzona spółka – „Bialski Klub Sportowy S.A.”.

 

facebook