VIII Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Aptekarzy - EkaMedica
EkaMedica wspiera fundację “Oko w Oko z Rakiem”
29 kwietnia 2019
EkaMedica wspiera Fundację “Dzieciom. Zdążyć z pomocą”
31 maja 2019

W dniach 26-28 kwietnia 2019 roku w Krakowie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej.

W piątkowy wieczór w zabytkowej Auli Nowodworskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Św. Anny 12 odbyło się losowanie grup Mistrzowskich. Ze względu na rekordową ilość drużyn, najważniejszy dla Mistrzostw dzień, czyli sobota 27 kwietnia musiała się zacząć bardzo wcześnie. Już o 8:30 odbyło się oficjalne otwarcie Mistrzostwa i przywitanie drużyn i gości. W Mistrzostwach brało udział aż 113 zawodników – magistrów farmacji, a oprócz głównych aktorów Turnieju byli także obecni przedstawiciele władz samorządu aptekarskiego.

Podczas zawodów przeprowadzono również licytację na rzecz fundacji Jakuba Błaszczykowskiego. Pomysł wsparcia dla organizacji charytatywnych zapoczątkowali 2 lata temu Wielkopolscy Farmaceuci, w tym roku poszli o krok dalej i przeznaczyli na licytację koszulkę reprezentacyjną z podpisem Kuby Błaszczykowskiego. Farmaceuci wykazali się sporą hojnością i z wylicytowanych przedmiotów zebrano aż 11 560 zł. Cała kwota zostanie przekazana na cele charytatywne. Oprócz licytacji EkaMedica postanowiła również podczas tych zawodów wesprzeć fundację Jakuba Błaszczykowskiego “Ludzki Gest” przekazując na jej poczet dodatkowy czek.

facebook