Patronat Aniołów Farmacji i Medycyny - EkaMedica
Mistrzostwa Polski w Szermierce
2 stycznia 2017

Z okazji Światowego Dnia Pacjenta odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Anioły Farmacji i Anioły Medycyny 2015. Wyróżnienia te są najszlachetniejszą formą podziękowania i wdzięczności, jaką właśnie pacjenci mogą okazać swoim medycznym i farmaceutycznym opiekunom.

Przyznane zostały już po raz czwarty, tym razem w Filharmonii Narodowej. Otrzymało je dziesięciu farmaceutów i dziesięciu lekarzy, na których swoje głosy oddawali pacjenci z całego kraju. Statuetki Aniołów Honorowych – w podziękowaniu za niestrudzoną działalność – trafiły do Fundacji “Akogo?” (osobiście odebrała je Ewa Błaszczyk) oraz Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie “Ars Vivendi” (nagrodę odebrała Małgorzata Maćkowiak, twórczyni stowarzyszenia).

W uroczystości udział wzięło także stu farmaceutów i stu lekarzy oficjalnie nominowanych do tej nagrody, czyli tych, którzy w 2015 roku zdobyli najwięcej głosów.
Wśród gości licznie przybyłych na uroczystość byli obecni m.in. przedstawiciele Sejmu i Senatu oraz aż ośmiu akredytowanych w Polsce ambasadorów. Nie zabrakło również wybitnych przedstawicieli środowiska medycznego i farmaceutycznego, a także autorytetów ze świata kultury i mediów.

Galę uświetniła niezapomnianym recitalem amerykańska pianistka Kate Liu, laureatka ostatniego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Uroczystość poprowadził Szymon Hołownia. Nagrody w imieniu pacjentów i fundacji wręczali: Krystyna Kofta i Jan Mela oraz Halina Frąckowiak i Krzysztof Hołowczyc – osoby, które jakiś czas temu same zmagały się z chorobą, i którym inni udzielili wsparcia tak potrzebnego w skutecznej walce o zdrowie.

Na stronie Fundacji znaleźć można listę tegorocznych laureatów oraz otwarty list pomysłodawcy i założyciela Fundacji Anioły Farmacji i Anioły Medycyny, Adama Górczyńskiego. Jego autor dzieli się refleksjami i emocjami związanymi z tegorocznym przedsięwzięciem, pisząc między innymi: “Jeżeli 130 tysięcy pacjentów z własnej woli wybiera najlepszych lekarzy i farmaceutów w kraju, to jest to głos najbardziej wiarygodny, głos, którego nie wolno zignorować”.

Jako Ekamedica, jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć tę szlachetną inicjatywę budującą pozytywny wizerunek branży medycznej i farmaceutycznej.

facebook