O nas - EkaMedica
Naturalnie, znaczy zdrowo

Nasza firma powstała w 2001 roku. Zajmujemy się produkcją i dystrybucją naturalnych preparatów: suplementów diety w formie soków, tabletek, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz kosmetyków. Wiedza i doświadczenie pozwoliły nam stworzyć markę EkaMedica – Naturalnie Znaczy Zdrowo.

Hasło to przyświeca nam od samego początku i nakazuje tworzyć produkty, które łączą doświadczenie czerpane z wieloletniej tradycji medycyny naturalnej z najnowszymi technologiami i osiągnięciami współczesnej nauki.

Wszystkie produkty EkaMedica wytwarzane są według ściśle opracowanych norm, bez dodatku konserwantów z zachowaniem swoich właściwości, przeznaczone dla diabetyków. Preparaty nasze dzięki unikalnym procesom produkcji i najwyższej jakości zdobyły zaufanie u klientów, którzy pragną przywrócić równowagę organizmu.


Jesteśmy BIO!

23 marca 2017 EkaMedica otrzymała certyfikat BIO. Naszych produktów z oznaczeniem BIO szukajcie już wkrótce w dobrych sklepach zielarsko-medycznych i ze zdrową żywnością. Jakość żywności ekologicznej jest pod stałą kontrolą jednostki certyfikującej BioCert Małopolska. Nad doborem surowców i procesem produkcji czuwa Dział Jakości EkaMedica.


ISO 22000

W kwietniu 2018 w EkaMedica został wdrożony System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności wg normy ISO 22000. Posiadany certyfikat jest gwarancją, że kwestie związane z jakością i bezpieczeństwem żywności są traktowane przez naszą firmę priorytetowo. ISO 22000 jest międzynarodową normą, która ujednolica i harmonizuje na poziomie globalnym standard w zakresie strategicznych elementów zarządzania bezpieczeństwem i higieną żywności. W EkaMedica cały cykl począwszy od skupu surowca przez łańcuch dostaw, produkcję, aż po sprzedaż gotowego produktu podlega stałemu monitorowaniu i kontroli w celu zachowania deklarowanych parametrów produktów oraz bezpieczeństwa zdrowotnego.


Wirtualny spacer

Zapraszamy Wszystkich tych, którzy pragną poznać bliżej firmę EkaMedica do bezpośredniego kontaktu z Nami, a także obejrzenia interaktywnego spaceru wirtualnego po siedzibie głównej firmy w Kozach.


Prezentacja firmy

Z okazji otrzymania nagrody Firma Roku 2018 oraz Dedala Biznesu przygotowaliśmy film, który prezentuje firmę EkaMedica. W tej krótkiej produkcji pragniemy przybliżyć nie tylko siedzibę i produkty EkaMedica oraz ich najwyższą jakość, ale również naszych pracowników. Są to doświadczeni i wysoko wyspecjalizowani fachowcy, którzy stoją za kulisami naszego sukcesu każdego dnia i czekają na kolejne wyzwania. Produkty EkaMedica bazują nie tylko na najlepszych surowcach i wieloletnich badaniach, ale także doświadczeniu oraz innowacyjności ducha naszego całego zespołu. Z tej znakomitej pracy jesteśmy szczególnie dumni, bo firmę tworzą ludzie! Zobaczcie sami.


EkaMedica w liczbach

5 000 partnerów biznesowych w kraju i zagranicą
200 produktów
Współpraca z 2 000 sklepów zielarsko-medycznych i ze zdrową żywnością oraz z 6 000 aptek
100% polskiego kapitału!

Dostępne dla każdego

Produkty EkaMedica dostępne są w aptekach, sklepach zielarsko – medycznych, sklepach ekologicznych i ze zdrową żywnością. Marka EkaMedica dostępna jest również w takich krajach jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Irlandia, Anglia, Grecja, Węgry, Kanada i Hiszpania. W trosce o zdrowie swoich klientów oraz poprawę jakości życia pragniemy polecić nasze preparaty, które od lat cieszą się uznaniem stale rosnącej grupy odbiorców ze względu na szerokie spektrum zastosowania oraz unikalny proces produkcji.

Należymy do :Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej


Polska Izba Zielarsko-Medyczna i Drogeryjna


Polska Grupa Zielarska


Instytut Profilaktyki ZdrowiaRegionalna Izba Gospodarcza w KatowicachBusiness Centre Club


Rzetelna Firma

Śląski Klub Biznesu


Partnerski Klub Biznesu - Podbeskidzie


Kancelaria Prawna IURISCOZarząd firmy :Jarosław Rozmus

Prezes Zarządu

Emilia Rozmus

Wiceprezes Zarządu

Małgorzata Klimunt

Dyrektor Generalny

Patrycja Charkiewicz

Kierownik Biura Handlowego

Nagrody

Przedsiębiorstwo Fair Play 2019

EkaMedica dołączyła do grona przedsiębiorstw, które pozytywnie przeszły weryfikację w zakresie stosowania zasad etyki biznesu i otrzymała Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play 2019” oraz tytuł Debiut Fair Play.

Ambasador Polskiej Gospodarki 2019

EkaMedica otrzymała tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Kreator rozwiązań XXI wieku. Podczas 11. edycji tego konkursu, firma została doceniona za swój wkład w przedsiębiorczość i promowanie innowacyjnych rozwiązań oraz szerzenie pozytywnej opinii dotyczącej polskich wyrobów na arenie międzynarodowej.

Złoty Medal beECO na targach Natura Food 2019

Podczas VIII Targów Natura Food & beECO w Łodzi 2019 EkaMedica została uhonorowana Złotym Medalem w kategorii Suplement diety- produkt naturalny za 100% naturalną Witaminę C CBC

Firma Roku 2018

EkaMedica otrzymała tytuł Firma Roku 2018 Samorządy Przedsiębiorcom. Kapituła nagradzająca wyróżnia i promuje wybitnie aktywne, dynamiczne rozwijające się i zaangażowane społecznie firmy. Nagroda jest wyrazem uznania ze strony samorządów terytorialnych dla ich wkładu w lokalną i krajową gospodarkę oraz wiodącej roli w rozwoju regionalnym.

Nominacja Lider Polskiego Biznesu

EkaMedica została nominowana przez kapitułę Business Centre Clubu do nagrody Lidera Polskiego Biznesu za konsekwentne umacnianie pozycji na rynku, systematyczne wzbogacanie oferty produktowej i wyjątkową wrażliwość na potrzeby środowiska lokalnego. Jury brało pod uwagę także wskaźniki ekonomiczne oraz jakość i nowoczesność produktów.

Wybieram Polskie 2017

Kampania WYBIERAM POLSKIE 2017 poświęcona jest gospodarczemu potencjałowi Polski oraz firmom, które są przykładem dynamicznego rozwoju i wielkich możliwości, jakie drzemią w naszym kraju oraz są inspiracją dla innych. Do udziału w projekcie oprócz firmy EkaMedica zaproszono także inne rdzennie polskie firmy, liderów w swoich branżach, które każdego dnia konsekwentnie realizują ideę patriotyzmu gospodarczego.

Laur Umiejętności i Kompetencji 2017

EkaMedica została wyróżniona złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji 2017. Laury Umiejętności i Kompetencji to nagroda mająca ogólnopolski charakter, co roku nagradzani Laurami są nieprzeciętni menedżerowie, firmy, organizacje i instytucje, które wprowadzają skuteczne rozwiązania restrukturyzacyjne i torują drogę nowoczesnej gospodarce rynkowej, a także autorytety moralne i najwybitniejszych reprezentantów nauki, oświaty, kultury i sztuki.

Firma roku 2017

Firma EkaMedica znalazła się w gronie laureatów wyróżnienia FIRMA ROKU 2017 Samorządy Przedsiębiorcom. Tytuł FIRMA ROKU 2017 promuje szczególnie aktywne, dynamiczne firmy i jest wyrazem uznania ze strony samorządów terytorialnych dla ich wiodącej roli w rozwoju regionalnym.

I i II nagroda Expo Diabetica 2017

Na 11 sympozjum Expo Diabetica, we wrześniu 2017, EkaMedica otrzymała dwie nagrody: I miejsce w kategorii: Najlepszy Produkt Wspomagający Terapię Otyłości 2017 za Naturalne Suplementy Diety II miejsce w kategorii: suplement diety za Jarzębina – suplement diety.

Diabetica Expo

Podczas targów „DIABETICA EXPO 2016” w Toruniu dwa soki EkaMedica zdobyły prestiżowe nagrody. Sok z morwy białej zajął I miejsce w Plebiscycie Publiczności na najlepszy produkt wspomagający walkę z otyłością, natomiast sok z aronii I miejsce w kategorii soki, jako produkt wspomagający walkę z cukrzycą. W trakcie edycji 2015 „DIABETICA EXPO” sok z żurawiny EkaMedica został uhonorowany I nagrodą w kategorii Naturalny Suplement Diety. 

Dobra Marka 2017

EkaMedica została wyróżniona tytułem „Dobra Marka 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma”. Podczas ogólnopolskiego badania konsumenckiego respondenci, jako najlepszą markę z kategorii suplementy diety – soki naturalne, najczęściej wskazywali właśnie firmę EkaMedica – Naturalnie znaczy zdrowo.

Top Produkt 2016

Trzy produkty marki EkaMedica zostały nagrodzone przez Lożę Ekspertów Doceń polskie - program promocyjny. Podczas XXII audytu artykułów spożywczych 100% soki z malin, z owoców żurawiny i z owoców granatowca zdobyły nie tylko prestiżowe certyfikaty jakości, ale i tytuły TOP PRODUKT.

Polish Businesswomen Awards

W 2017 roku EkaMedica otrzymała nagrodę w kategorii „Zdrowa żywność” w konkursie Polish Businesswomen Awards jako lider wśród producentów soków naturalnych

Najwyższa Jakość QI 2015

W 2015 roku sok z młodego jęczmienia marki EkaMedica zdobył Srebrne Godło Najwyższa Jakość Quality International. Prestiżowa nagroda została przyznana w kategorii QI Product, do której zostają zakwalifikowane produkty najwyższej jakości. Programowi patronują: Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klub Polskie Forum ISO 9000.

Sukces Roku 2015

W 2015 roku podczas gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2015” zostaliśmy uhonorowani nagrodą „Sukces Roku”.

Produkt Roku 2015

Polska Izba Zielarsko - Medyczna i Drogeryjna oraz Grupa Zielarska Herbaria uhonorowała sok z pokrzywy EkaMedica statuetką "Produkt Roku 2015" w kategorii Zdrowa Żywność.

Luksusowa Marka Roku 2015

EkaMedica zdobyła tytuł „Luksusowej Marki Roku 2015”, przyznawany producentom ekskluzywnych produktów z polskiego rynku. W gronie laureatów stanęliśmy obok: RuckZuck, Ferrari, Wittchen, Grand Lubicz, Stone Master S.A., Aries Hotel & Spa i Deutsche Bank

Jakość Roku

Nasze produkty rok rocznie otrzymują tytuł „Jakości Roku”.  EkaMedica była nagradzana w 2013, 2014 i 2015 roku. Jesteśmy również posiadaczem zaszczytnego tytułu „Eko Jakość 2014”.

Doceń Polskie

Marka EkaMedica już dwukrotnie została laureatem Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Loża Ekspertów wyróżniła trzy soki: z malin 100%, z owoców żurawiny 100% oraz z owoców granatowca 100%. W 2012 roku sok z owoców żurawiny otrzymał również tytuł „TOP Produkt”.

Drzewko Życia

Podczas XXXVI katowickich Targów „Bliżej Zdrowia, Bliżej Natury” w ręce marki EkaMedica trafiło „Drzewko Życia”. W ten sposób doceniono niepowtarzalną jakość naszego soku z pokrzywy. W 2014 roku jury w składzie: red. Nina Grella, dr Eugeniusz Czubak, dr Stefania Rzymełka i Teresa Palion przyznało nagrodę Drzewka Życia sokowi z karczocha marki EkaMedica.

Eko Jakość 2014

W 2014 roku nasza firma została wyróżniona tytułem Eko Jakość w konkursie Jakość Roku.

Produkt Roku 2013

Sok z Żurawiny został „Produktem Roku 2013”. Nagroda trafiła do nas decyzją klientów Grupy Herbaria na mocy plebiscytu „SPRAWDZAM-WYBIERAM-POLECAM”.

Firma i Produkt Roku 2012

Marka EkaMedica została wyróżniona tytułem „Firma Roku” przez Izbę Zielarsko-Medyczną i Drogeryjną. Podczas tego samego zjazdu panelu eksperckiego w Uniejowie tytułem „Produkt Roku 2012” nagrodzono sok z pokrzywy EkaMedica.
facebook